Hakkımızda


         

          Konya Kalkınma ve İşletme Kooperatifi; Akören İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve yürütülen, KOP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen “KOP İle Göçe Karşı Bir Umut Projesi” kapsamında 3 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan ticaret sicil gazetesi ile resmen kurulmuştur.

          5 Kasım 2019 tarihinde Konya Valisi Cüneyt Orhan TOPRAK beyin eşleri Funda TOPRAK, KOP Kalkınma İdaresi Başkanı İhsan BOSTANCI, İl Tarım ve Orman Müdürü Ali ERGİN, İlçe Kaymakamı Yunus Emre TEMEL, İlçe Belediye Başkanı İsmail ARSLAN, Ak Parti İlçe Başkanı Müzeyyen ÇETİNKAYA, MHP İlçe Başkanı Sebahattin IPIL ve 500’e yakın davetlinin katıldığı görkemli bir açılış töreni ile hizmet vermeye başlamıştır.

          Haziran 2020 tarihi itibariyle Şapkalı Beyaz Kültür Mantarı ve İstiridye Mantarı üretimi yapan 45 üyemiz bulunmaktadır. Kooperatifimiz 4 odalı bir soğuk hava deposu, paketleme tesisi, bir ziraat mühendisi, 2 işçi ve  1 adet frigofirik araç ile üyelerine hizmet vermektedir.

          Üretilen mantarlar soğuk zincir bozulmadan soğuk hava deposuna getirilmekte ve kooperatifimizde paketlenerek veya dökme olarak 24 saat içinde 1.sınıf soğutulmuş mantar şeklinde ve taze olarak piyasaya sunulmaktadır. İşletmemiz 7 gün 24 saat tüm gayretiyle üyelerimize kesintisiz bir şekilde hizmet vermektedir.

Adres

Hacılar Mahallesi Altan Tufan Caddesi No:575 Akören/KONYA

Telefon

5337441937 - 5336234949